DBBO gaat de bewaking en beveiliging van patrouillegebieden Leeuwarden en Eindhoven/Oirschot anders inrichten. Ook wordt de organisatie uitgebreid. Het reorganisatieplan is vrijdag 3 oktober besproken tijdens een overleg tussen Defensie en de vakbonden.

Geschikte en (deels) getrainde diensthonden zijn schaars.

De aanleiding van de reorganisatie ligt voornamelijk in de huidige arbeidsmarkt: het wordt steeds moeilijker om voldoende hondengeleiders te werven. En eigenlijk geldt hetzelfde voor honden: geschikte en (deels) getrainde honden voor bewakingstaken zijn schaars en daardoor steeds duurder geworden. Ook is de huisvesting van de honden binnen de bestaande kennels bij Defensie – door achterstallig onderhoud – nagenoeg onmogelijk. Het huren van plekken in een externe kennel biedt ook geen goede oplossing biedt, zo leert de ervaring.

Defensie gaat een deel van de functies van hondengeleiders – de zogenaamde man-hond posities – daarom vervangen door man-man posities. In het patrouillegebied Leeuwarden worden zodoende 8 voltijds equivalenten (VTE) hondengeleider vervangen door 14 VTE medewerkers beveiligen, waarvan een deel wordt ondergebracht in patrouillegebied De Marne.

In het patrouillegebied Eindhoven/Oirschot worden eveneens 8 VTE hondengeleiders vervangen door 14 VTE medewerkers beveiligen. In beide patrouillegebieden blijven hondengeleiders actief.

De medezeggenschapscommissie DBBO is bij het reorganisatieplan betrokken. Per saldo wordt de formatie uitgebreid met 12 arbeidsplaatsen. Er zijn momenteel meer dan 16 vacatures; er zal geen overtolligheid ontstaan onder de hondengeleiders.

De vakbonden (centrales) hebben een ander punt van zorg aangegeven, namelijk dat er binnen de hondengeleiders geen zogeheten 16/7-arbeidsplaatsen bestaan. Dit maakt dat medewerkers in de functie van hondengeleider, welke de leeftijd van 55+ jaren bereikt hebben, in de problemen komen met betrekking tot het lopen van nachtdiensten.

Tijdens het overleg heeft de voorzitter van het overleg toegezegd erop toe te zien dat 55-plussers geen nachtdiensten hoeven te draaien. Ook is de toezegging gedaan dat er een onderzoek komt naar de mogelijkheden van het aanmaken van 16/7-arbeidsplaatsen voor hondengeleiders.

Tags